Basel şehrinde sahne maskelerin: Basel Festivali

Her yıl Şubat ve Mart ayları arasında Basel'de gerçekleşen Basel Festivali, İsviçre'deki en büyük festivalidir.

Basel şehrinde sahne maskelerin: Basel Festivali

Yine yılın o zamanı. Sonsuz neşe, gelenek, kültür ve şenliklere vaktinizi ayırma zamanı. Basel Karnavalı olarak bilinen 'Fasnacht' size sunacak her şeye ve daha fazlasına sahip. Avrupa'nın en iyi elli festivalinden biri olarak listelenen karnaval, İsviçre'de Basel şehrinde yer alıyor ve kentin kültürel kimliğini temsil eden tarihi geleneğini kullanmaya devam ediyor.

Müzik, dans, içki ve şarkı eşliğinde eğlenceli bir etkinlik. Katılımcılar kutlamalar üç gün boyunca iyi vakit geçiriyorlar ve bu olaya farklı bir kimlikle katılıyorlar. Basel şehri çok sık İsviçre'nin Kültür Başkenti ve Üniversite Şehri olarak bilinir. Ren Nehri'nin her iki kıyısında, Avrupa'nın kalbinde yer almaktadır.

Sonunda günlerce, Basel Karnavalı (Fasnacht) kutlamalarla çılgına dönüyor. İnsanlar çılgın müşterilerle karşı karşıya kalıyor ve ardından yüzlerce boyanın ardından kahkahalara boğulmanızı sağlayacak komedi şamandıraları ve klipler izleniyor. Fasnacht'ın ateşli doğası, onu UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras listesine indi.

Basel Fasnacht veya Basel Karnavalı, İsviçre'nin bu kısmı için bir dönüm noktası olarak çalışan, yıl boyunca yapılan prömiyer kültürel bir etkinliktir. Basel Fasnacht sadece İsviçre'deki en büyük değil, aynı zamanda dünyanın en kalabalık olanlarından biri. Hem yerli halk hem de gezgin insanlar, coşkuyla ve coşkuyla bu etkinliğe katılırlar. 

İçsel sanatsal yaratıcılığınızı, seçtiğiniz kostüm ve maskelerle yansıtabileceğiniz ve yol boyunca yeni arkadaşlar edinerek yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir festival. Festival müdavimlerinin, birbirleriyle etkileşime giren bu birlik ruhu güzeldir. Üç gün boyunca kutlanan Basel Fasnacht'ın dünyadaki tek Protestan karnavalı olduğu söyleniyor. Tüm atmosfer, ruh hali gibi bir parti ile şenlikli ve dans, müzik, şarkı ve içme eşlik ediyor. Katılımcılar palyaço gibi giyinir ve izleyicileri antikalarıyla eğlendirir.

Basel'de Nasıl Gezilir?

İsviçre’de toplu taşıma araçları, güvenilir, güvenli, kullanımı kolay ve Basel’e bir arabada binmekten daha basittir. Basel'i komşu bölgeler ve ülkelerle birbirine bağlayan tramvayları ve yerel trenleri seçebilirsiniz. İsviçre aynı zamanda yaya ve bisiklet dostu. Hedefinize ulaşmak için Bikemap'i kullanarak yolunuzu değiştirebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Trenle gelmek en iyisidir veya arabanızı kullanmanız gerekirse, kentin dışındaki çok katlı otoparklardan birinde bırakmalısınız. Basel toplu taşıma hizmetleri, hem tramvaylar hem de otobüsler için iyi düşünülmüş özel bir zaman çizelgesi sunar.

Nerede Kalınır?

Basel şehri, karnavalın getirdiği insan hayatını çok iyi biliyor ve ziyaretçilerini ağırlamak için tamamen hazır. Şehir, en iyi otellerden bazılarına sahiptir ve size huzurlu bir deneyim garanti edecek mükemmel hizmet ve konforlu süitler sunmaktadır. Grand Hotel Les Trois, Steinenschanze Stadthotel, Gast und Kulturhaus Der Teufelholf ve Garden Guesthouse, dünyanın en iyi otelleri arasındadır. Ayrıca Airbnb seçenekleri de var. 

Neler Yapılır?

Basel, tarih ve kültür açısından zengin bir şehirdir. Fransa ve Almanya sınırlarına yakın Ren Nehri'nin kıyısında bulunur. Başlıca çekiciliği, görkemli yapılarıyla hala ziyaretçi çeken Basel Munster, Peterskirche ve Leonhardskirche gibi ortaçağ dönemine dayanan görkemli katedralleri.

Basel Kâğıt Değirmen Müzesi (Papiermühle), çalışan bir su çarkı ile bir ortaçağ kanalında bulunan oldukça popülerdir. Burada, Gutenberg'in basından önceki baskının evrimini keşfedebilirsiniz. Ayrıca Spielzeug Welten Müzesi'ni (Oyuncak Müzesi) ve 6.000'den fazla oyuncak koleksiyonunu görebilirsiniz.

Son fakat en az değil, İsviçre yemeği giriş gerektirmeyen bir şeydir. İsviçre peyniri, tat ve tomurcuklarınızı patates ve sosisli (Papet Vaudois) ve kızarmış dana eti ile Rosti, Raclette, Pırasa gibi lezzetlerini deneyebilirsiniz.

2020 Tarihi

Basel Karnavalı 2-4 Mart 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.