Sırbistan’ın gözdesi: Exit Festivali

Exit Festivali , Sırbistan'ın Novi Sad kentindeki Petrovaradin Kalesi'nde düzenlenen bir yaz müzik festivalidir.

Sırbistan’ın gözdesi: Exit Festivali

Exit Festivali, Novi Sad'ın güzel ve çarpıcı manzarasının üzerinde inanılmaz gün batımları sunan tamamen eşsiz bir kale mekanında düzenlenir. Festivale 600'den fazla sanatçı katılırken, festival  Arnavut kaldırımlı sokaklarda ve hatta tünellerle bağlı devasa bir alanda yapılıyor. Bu festivali yerinden yaşamak adeta bir peri masalında olmak, başka bir dünyadan Lewis Carroll eseri olmak, gerçekten büyülü ve kesinlikle unutulmaz bir deneyim sunuyor. 

Tuna Nehri'nin kıyısında yer alan Exit Festivali,  hem muhteşem, hem eklektik, hem de her zaman en üstün sanatçısını muhteşem bir ortamda inanılmaz bir atmosferde gerçekleşir. Sırbistan’ın bir numaralı festivali ve geçen yıl 'En İyi Büyük Avrupa Festivali‘ ünvanını alan, bilinmesi gereken bir festival.

Bu dev müzikal kutlama, görkemli kale avlusu ve festivalin eşsiz atmosferini tamamlamak için harika bir ortam sağlayan binaları ile Sırbistan'ın Novi Sad kasabasındaki Petrovaradin Kalesi kompleksinde gerçekleşiyor. Rock'tan dansa, indie'den latinoya, reggae'dan electronica'ya kadar değişen müziklerin yer aldığı herkesin zevkine uygun müzikler de bulmak mümkün. Exit Festival, dünyanın her köşesinden yaklaşık 200.000 ziyaretçi çeken en ünlü uluslararası festivallerden biridir.

Karizmatik Petrovaradin Kalesi, başkaları ile eşleştirilemeyen bir yer, gizli bir mücevher ve bir festival için mükemmel bir yer diyebiliriz. Bununla birlikte, Novi Sad'ın harika bir atmosfer, hareketli kafe kültürü, birçok bar, restoran ve dükkan arasından seçim yapabileceğiniz birçok etkinlik seçeneği de var. Mesela balkan güneşi altında hayatın tadını çıkarabilirsiniz ve dört gün boyunca inanılmaz ve unutulmaz bir müzik şenliği eşliğinde, müzik dünyasının sunduğu en iyi canlı performansları deneyimleyebilirsiniz.

Exit Festivali, resmi olarak “En İyi Büyük Avrupa Festivali” olarak ilan edilen büyük bir Avrupa ödüllü festivaldir. Massive Attack, Cypress Hill, Underworld, FatboySlim, White Stripes, Prodigy, Arctic Monkeys, The Chemical Brothers, Snoop Dogg, Whiz Khalifa, David Guetta ve daha fazlası gibi müzik endüstrisindeki en iyi sanatçılardan birine ev sahipliği yapmışlığı var.

Bu harika festival için çıkış biletini nereden alabileceğinizi merak ediyorsanız, Exit Festival'in resmi sitesine gidebilir ve tüm bilgileri burada bulabilirsiniz. Festival süresi genel olarak her sene 3-4 gün sürüyor. Bu sürede doğal olarak kalacak bir yere ihtiyacınız olacak. Exit Festival süresince stressiz bir deneyim yaşamak için Novi Sad'da bir daire kiralayabilir, rahatlayabilir ve partiye hazırlanabilir ve asla unutamayacağınız  festival deneyimi yaşayabilirsiniz!

Daha önce bu festivalde bulunmadıysanız, garanti ediyoruz kesinlikle aklınızı başınızdan alacak. Bulaşıcı gece havası sizi Novi Sad'dan Petrovaradin kalesine götüren köprüye adım attığınızda sizi devralmaya başlayacak. Sen, arkadaşların ve bütün kabile Exit'e doğru yürürken, kale ve güzel Tuna nehrini göreceksiniz.

Sonuç olarak, eğer şimdiye kadar Exit Festivali'nde bulunmadıysanız, bu eşsiz deneyimin bir parçası olmak için artık harekete geçme zamanı! Hayatınızın en büyük gecelerinden ve günlerinden birini tecrübe etmekle kalmayacak, aynı zamanda müzik, bağlantı, sevgi, neşe ve çevre için sevginizi paylaşan ömürlük arkadaşlarınızla da tanışacaksınız. 2020’deki festivali kaçırmayın!