Anlatılmaz yaşanır denilen cinsten: Datça Aktur

Yeşil ve mavinin uyumunun harikalar manzara yarattığı, kamp meraklıların ilk tercih ettiği konaklama alanı.

Anlatılmaz yaşanır denilen cinsten: Datça Aktur

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunan Datça, doğal güzellikleri ve bol oksijeni ile, Türkiye’nin doğal hazinelerinden biri. Tanrı yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını isterse, Datça Yarımadası’na bırakır.” demiş Yunan filozof Strabon. Datça, birbirinden ünlü koyları ve hala keşfedilmeyi bekleyen el değmemiş doğasıyla, sakin bir doğa tatili isteyenlerin, özellikle kamp meraklılarının ilk tercihi. 

Kamp meraklılarının Datça’da tercih ettiği ilk yer ise “Datça Aktur Kamp Alanı’dır.” Aktur Camping Datça, kendine has doğallığı, zeytin ve badem ağaçlarının arasından denize çıkan yolları, tertemiz turkuaz denizi, hala bakir kalmış ıssız koyları ile ideal bir tatil merkezi olan Muğla'nın Datça bölgesinde yer almaktadır. 

Datça Aktur Kamp Alanı Türkiye’de en güzel koy ünvanına sahiptir. Yazın büyük bir bölümü ziyaretçilerini ağırlamakta ve bunun yanında yerli yabancı her kesimden turistin en çok tercih ettiği kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Masmavi bir deniz ve çam ormanlarının düetine sahne olan Datça Aktur Kamp Alanı, çadır kampı başta olmak üzere karavan kampı tercih edenler için oldukça etkili bir manzaraya sahiptir.

Çadır ve karavan kampı için oldukça eğlenceli kamp merkezlerinden biri olan Datça Aktur Camping, festivalleri ile öne çıkan kamp alanları arasında yer alır. Datça’nın muazzam doğası ve eşsiz manzarası ile harika bir tatil yapma imkanı elde etmek mümkündür. Bunun yanında Datça bünyesinde yer alan özel noktaları ile ziyaretçilerine farklı etkinlikler içerisinde bulunma şansı sunar.

Hakkında

Aktur Camping, 20 oda, 42 yatak, 140 karavan ve kamp alanı ile 420 kişi konaklama kapasitesine sahiptir. 33.500 m2'lik ormanlık alanda kurulmuş olan tesis, çam ormanı ve denizin buluştuğu dünyanın oksijen deposu cennet köşelerinden biridir. Site içinde bankamatik, eczane, sağlık ocağı, postane, fırın ve üç adet süpermarket ile beş adet restoran iki bar-disko, bir su altı dalgıç ve yelken okulu, internet kafe, okuma salonu ve uluslararası bir kamping vardır. 

Misafirler, alternatif turizm hizmeti olarak düzenlenen aletli dalış, rüzgar sörfü, yelken, günübirlik tekne gezileri, trekking ve rafting gibi etkinliklere katılabilirler. Ayrıca kamp çevresinde yürüyüş ve bisiklet turları yapabilir, tesis bünyesinde bulunan tenis kortu ile hoşça vakit geçirecek bir ortam bulabilirler.

Ulaşım

Havayolu ulaşımını tercih edenler için Dalaman Havaalanı’na Ankara ve İstanbul’dan direkt uçuşlar ile Muğla’ya ulaşmak mümkündür. Dalaman Havaalanı ve Datça arası 160 km uzaklığa sahiptir. Öncelikle Dalaman Havaalanı’ndan kalkan servisler ile Marmaris’e geçilmesi ve bunun ardından her saat başı kalkan minibüsler ile Datça Aktur kamp alanına ulaşılabilmektedir. Muğla şehrine çok uzak şehirlerden gelenlerin genelde havayolunu tercih etmesi tavsiye edilir. Aksi taktirde uzak şehirlerden karayolu ile kamp merkezin ulaşmak saatler alabilir.

Datça Aktur kamp alanı için karayolunu düşünenler ise Marmaris’ten en az 35 km kadar uzaktadır. Bunun yanında 40 dakika süren bu yolculuk özel araçla daha kısa da sürebilmektedir. Bunun yanında Muğla merkezden Datça Aktur kamp alanı 107 km’dir ve bu yolculuk ise 1 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Konaklama

Datça Aktur kamp alanı konaklama açısından zengin bir içeriğe sahip olması ve farklı alternatifler sunması ile öne çıkar. Bunun yanında uygun fiyat aralıklarına sahip konaklama imkanları da bulmak mümkündür. Genelde çadır ve karavanlarda kalınan bölgede çeşitli özelliklere sahip otellerin bulunduğu söylemek isteriz. Ayrıca otellerin konaklama için karavan hizmetleri verdiğini söylemek mümkün.