Denize sıfır ve ormanla iç içe: Akyaka Orman Kampı

Denize sıfır ve ormanla iç içe: Akyaka Orman Kampı

Türkiye'deki ilk kamp tatiliniz Akyaka Ormanı kampı ise emin olun tadını çıkaracağınız ve tekrar buraya gelmek isteyeceğiniz nadir yerlerden. Akyaka Ormanı kamp alanları, Akdeniz sahiline sadece 500 metre mesafede, Muğla ilinde pitoresk bir konumda yer almaktadır. Orman, temiz hava ve denizin güzel sahilleri arasında doğanın ortasında dinlenebileceğiniz tüm olanaklara sahip modern bir kamp yeridir.

Kamp, sadece çadırlar için değil aynı zamanda konaklama yerleri sunmaktadır. Buraya ulaşmak kolaydır ve mağazalar, restoranlar, benzin istasyonları ve eğlence mekanları yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda, tatil huzurunuz hiçbir şey tarafından rahatsız edilemez.

Akyaka Ormanı kampında hem yazın hem de kışın dinlenebilirsiniz. Yılın herhangi bir zamanında beğeninize eğlence burada bulabilirsiniz. Kamp misafirlerini ağırlıyor ve sadece doğanın nefes kesen manzarası eşliğinde pitoresk bir yerde dinlenmek için harika bir fırsat sunuyor.

Akyaka Nerede?

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda deniz ve yeşilin iç içe olduğu bir turizm merkezidir. Bu kadar çok sözünün geçmesinin sebebi ise tartışmasız en iyi orman kampına sahip olması, tazeleyici ve büyüleyici kadın azmağı ve civarında koylara tekne turları ile kolayca ulaşılabiliyor olmasındandır.

Nasıl Gidilir?

Akyaka Ormanı kampına uçakla gitmeniz daha uygun olacaktır. Kampa en yakın havaalanı Dalaman şehrinde bulunuyor. Hem yerel hem de uluslararası uçuşları kabul ediyor. Şehrinizden Dalaman'a direkt uçuş olmaması durumunda, İstanbul, Antalya veya Ankara'da transferli bir uçuş kullanabilirsiniz. Yani, Dalaman'dan Ula şehrine gitmelisiniz. 

Seyahat süresi bir saatten fazla sürmez. Şehir merkezinden Akyaka Ormanı kamp alanına 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Dalaman havaalanında araba kiralayabilir veya otobüsü kullanabilirsiniz. Türkiye'den arabayla seyahat edenlerin öncelikle Ula şehrine ve sonra da kampa gitmeleri gerekiyor. Ula'da Akyaka bölgesine tabelaları al. Ardından batıda Atatürk Caddesi'ni takip edin, kamp alanı solunuzda olacak.

Hakkında

Akyaka Ormanı kamp alanı, başlıca avantajları açısından en çok tercih edilen kamplardan biridir. Kampın deniz kenarında olması ve bir çam ormanıyla çevrili olmasının yanı sıra, rahat bir dinlenme ve yaşam için tüm şartlara sahiptir.

Akyaka Ormanı kampındaki tatilcilere tuvalet, duş, çamaşırhane ve tabii ki gerekli bir dizi yemek ve mini buzdolabı içeren bir mini mutfak vardır. 

Ayrıca burada çadır, yastık ve battaniye kiralayabilirsiniz. Tabii ki, kendi çadırı veya karavanı olan turistler için de yerler var. Kamp, bu tür yolcular için yalnızca park yeri değil aynı zamanda elektrik ve suya bağlanma olanağı da sağlar.

Nerede Kalınır?

Konaklama fiyatları mevsime ve kişi sayısına bağlıdır. Yani, bir çadır için bir yer 40 Türk Lirası, karavanlar için bir yer için günlük 50 TL ödersiniz. Ayrıca denizden birinci veya ikinci hatta ahşap veya taş evler kiralayabilirsiniz. Günlük evlerin maliyeti 400 TL ve üstüdür. Bilgi verdik gerisi sizde.

Kadın Azmağı

Eskiden köylerde su olmadığı için, köylü kadınlar çamaşırlarını bu nehirde yıkarlarmış. Bu sebeple Azmak Nehri’ne yöre halkı Kadın Azmağı demiş. Akyaka’nın hemen yanı başından ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan Kadın Azmağı doğal bir akvaryum gibi. 1200 metre uzunluğunda, doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı Deresi’nde tekne ve kanolarla turlar yapabiliyorsunuz. Tekne turu yaklaşık 35 dakika sürüyor ve inanılmaz bir deneyim yaşatıyor.