Nefesinizi bir kereden fazla kesecek yer: Moraine Gölü

Kanada'nın batısındaki Alberta eyaleti sınırları içindeki yer alan Moraine Gölü, Banff Ulusal Parkında bulunan bir göldür.

Nefesinizi bir kereden fazla kesecek yer: Moraine Gölü

Kanada'nın Rocky Dağları'ndaki muhteşem bir vadide yer alan Moraine Gölü, balayı, yıl dönümü, yürüyüş deneyimi veya dinlendirici bir tatil için lüks bir kaçış arayanlara mükemmel bir romantik kaçamak sağlıyor. Banff Köşkü'nün mimarisi, etrafımızı çevreleyen Banff Ulusal Parkı'nın çarpıcı güzelliğini kucaklamakta. Buradan, doğanın sunduğu her şeyi keşfedebilir veya Lake Louise ve pitoresk Banff kasabası gibi muhteşem yerlere kısa geziler yapabilirsiniz.

Buzullarla beslenen bu göl, turkuaz mavinin en yoğun ve canlı tonu ile Moraine Gölü, dağlarla, şelalelerle ve kaya yığınlarıyla çevrili göl kenarında oturun, manzarayı ve saf dağ havasını içinize çekin ya da kano ve yürüyüş yaparak daha fazlasını keşfedin. Kalıcı bir izlenim bırakacağından eminiz, ikonik olarak ağızları açıkta bırakacak muhteşemliğe sahip. Kanada’daki Banff Milli Parkı’nda buzullarla beslenen Moraine Gölü, muhteşem dağ manzarasının yanısıra; geceleri suya düşen yıldız yansımalarıyla, asla unutamayacağınız muhteşem bir doğal güzelliğe sahip.

Moraine Gölü, Kanada‘nın batısında yer alan Alberta eyaletindeki Banff Ulusal Parkı’nda bulunur. Buzullarla beslenen bir göldür. Çevresi Wenkchemna Range’nin on dağ zirvesi ile çevrili Valley of the Ten Peaks adlı vadide yer alır, 1.884 m yükseklikte bulunur. Moraine Gölü nefessiz bırakacak manzarası ve turkuaz renkli gölün bozulmamış ihtişamı ile Kanada’nın en çok fotoğraflanan yerlerinden biri!

Moraine Gölü Çevresinde Ne Yapabilirim? 

Temel olarak burası yürüyüş ülkesi, bu yüzden botlarınızı toplayın ve ordan Rocky Dağları'na gidin. Güdümlü doğa yürüyüşleri kesinlikle zamana değer. Doğal flora ve fauna hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olurken aynı zamanda parkurun altındaki vadideki gölün en güzel manzaralarını da görebilirsiniz. Yürüyüşlerin yanı sıra, kano ile suya girme şansı çok fazla. 

Yürüyüş yapmadan hayatınızda bir kez yaşayacağız harika bir deneyim ise, Louise Gölü'nde, Moraine Gölü'nden yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan gondol olmalıdır. Bu, bölgeyi kuş bakışı perspektifinden görmek için harika bir fırsat olan helikopter yolculuğunu ile  gerçekten unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız.

Moraine Gölü’ne Ulaşım

Trans-Kanada Otobanı'nın hemen yakınında bulunan Lake Louise Village'dan, solda Moraine Gölü'nün erişim yolunu görene kadar Lake Louise Drive'da yokuş yukarı sürün. Dolambaçlı yolu park alanına kadar 11 kilometre  izleyin. Moraine Gölü'ne ve otoparka giden yol yaz aylarında ve eylül ayının sonunda çok meşgul olabilir.

Moraine Gölü'ne mevsimsel olarak uygun servisleri de kullanabilirsiniz. Güncel servis bilgileri için Moraine Gölü sayfasına gidip takibini yapabilirsiniz. Moraine Gölü'ne giden yol, yoğun kar yağışı ve yüksek çığ riski nedeniyle kış aylarında kapalıdır. Koşullara bağlı olarak, yol mayıs ayının üçüncü haftası ile haziran ayının ilk haftası arasında bir süre açılır ve Kanada Şükran Günü hafta sonundan sonra ekim ayında kapanır.