Dünyanın en ürpertici 10 yeri

Dünyanın en ürpertici 10 yeri

Bir yer keşfedeyim ama bu yeri keşfederken de, biraz gerilim arıyorsanız bu liste tam size göre. Yeraltı mezarları, garip müzeler, kafatasları. İşte korkuya karşı cesur davranacak turistlerin ziyaret etmek için can atacağı dünyanın en ürpertici 10 yeri…

1- Lome Voodoo Pazarı / Togo

Batı Afrika ülkesi Togo'da bulunan Lome Voodoo Pazarı, hayvan kemikleriyle dolu bir yer. Gördüğünüz andan itibaren ben neden buradayım dedirtecek bu yerde timsah, sürüngen, maymun, yılan gibi hayvanların kafatasları satılmakta.

2- Catacomb / Fransa

Catacomb, Fransa'nın başkenti Paris'in göbeğinde bulunan ve pek çok insanın görmeye cesaret edemeyeceği bir yer. Eski bir maden olan bu yerde kentteki eski mezarlıkların kaldırılmasından sonra  toplanan yüzbinlerce iskelet, bugün burada müze olarak hizmet veriyor.

3- Sedlec Kilisesi / Çekya

İçeriye adım attığınızda tuhaf hissetmenizin kaçınılmaz olduğu Sedlec Kilisesi, iç yapısı insan kemiklerinden yapılmış mimarisiyle ilgi uyandıran Çek Cumhuriyeti'nin Kutná Hora şehrinde bulunan bir kilise ve şapeldir.

4- Beelitz Heilstätten Sanatoryumu / Almanya

Almanya Nazi dönemine ait terk edilmiş Beelitz-Heilstätten sanatoryumu, gizem ve dehşeti barındıran bir yer. Paslı hastane yatakları, pencerelerden giren sarmaşık bitkileri ve koridorlarda sağır edici sessizliği ile kalbinizin çok hızlı çarpmasına neden olacak bir yer.

5- Tütsülenmiş Mumyalar / Papua Yeni Gine

Papua Yeni Gine'de yaşayan Anga kabilesi ölen yakınlarını gömmek yerine,  ölen atalarını tütsüleyip mumyalıyor ve bu şekilde sevdiklerinin bedenlerini yüzyıllarca saklıyorlar. Cesetleri 30 gün boyunca bir kulübede tütsüleyip, köye bakan bir dağın tepesine yerleştiriyorlar.

6- Darvaza Cehennem Çukuru / Türkmenistan

"Cehennem Kapısı" lakabıyla Darvaza Krateri 1971'den bu yana aktif durumda. 69 metrelik genişliği ve 30 metrelik derinliğiyle bu krater, Türkmenistan'ın %70'ini kaplayan Karakum Çölü'nün tam ortasında bulunuyor.

7- Oyuncak Bebekler Adası / Meksika

Bebek isminin geçtiği yerde sevimlilik ya da güzellik beklenir ama ama bu ada ne güzel ne de sevimli. Bu ada her yeri ağaçlara asılmış garip görünüşlü, büyülü ve korkutucu bebeklerle dolu.Adada bulunan oyuncak bebekler bir sürü gizem ve batıl inancı içinde barındırıyor.

8- Amsterdam İşkence Müzesi / Hollanda

Her yıl binlerce insanın gezerken kanını donduran Amsterdam İşkence Müzesi'nde, engizisyon sandalyesi, giyotin, kazık, kafatası kırıcı ve aşağılama maskeleri gibi tarihin en acımasız korkunç işkence aletleri bulunuyor. Yıllardır en barbar işkence aletlerinin sergilendiği müze Amsterdam’da bulunuyor.

9- Aokigahara Ormanı / Japonya

Japonya’da bulunan oldukça korkutucu bir orman bulunuyor. Aokigahara Ormanı'nı korkutucu yapan şey ne ürkütücü hayvan sesleri ne ağaçları ne de yolları; İntihar etmek isteyenlerin, son mekan olarak burayı tercih etmesi.

10- Occult Müzesi / Abd

Hollywood'un son zamanlarda yaptığı en iyi korku filmleri arasında gösterilen Korku Seansı, Annabelle, Dehşet Sokağı gibi filmlerini izleyip, filmlerin başında gerçek hikayedir yazısı görmüşsünüzdür. İşte o filmlerde geçen hikayelerin toplandığı ve lanetli olduğu düşünülen çok sayıda objelere ev sahipliği yapan müzedir Occult Müzesi.