Karadeniz'de kamp yapılacak en iyi 10 kamp noktası

Yeşilin bütün tonlarının hakim olduğu en önemli ve değerli bölgelerimizden olan Karadeniz’in eşsiz doğasında kamp yapmaya başlamadan önce listemize göz atın.

Karadeniz'de kamp yapılacak en iyi 10 kamp noktası

Yoğun iş hayatına biraz da olsa ara vermek, doğayla iç içe olmak, dinlemek ve tatil yapmak amacıyla tercih edilen kampçılık, zihninizi arındırmanız, kendinizle ve sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirebilmeniz için ideal bir aktivitedir.

Eğer kamp yapmayı seviyorsanız Karadeniz’e mutlaka gitmelisiniz. Doğa ve kamp severlerin hayallerini süsleyen alanlara sahip Karadeniz yeşili, denizi, havası ve iklimi ile ayrı bir güzeldir. Sizin için Karadeniz’de kamp yapılacak 10 kamp alanını listeledik.

1- Çat Vadisi / Rize

Bungalov, çadır ve karavan konaklama olanakları sunan tesiste aynı zamanda bakkal ve restoranda bulabilirsiniz. Fırtına deresinin kıyısında yer alan tesiste yöresel kahvaltı, mıhlama ve bal çeşitlerini mutlaka denemelisiniz.

2- Şavşat Karagöl / Artvin

Ülkemizde aynı adla anılan sayısız gölden biri olan Şavşat Karagöl 1994 yılında milli park unvanı almış bir yerdir. 3251 hektarlık alana yayılan deniz seviyesinden 1580 m yükseklikte göl, doğa ve yürüyüş tutkunları tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

3- Limni Gölü / Gümüşhane

Her mevsim etkileyici görüntüler sunan Gümüşhane sınırları içerisinde yer alıp pek çok kimse tarafından keşfedilmemiş Altınpınar (Limni) Gölü küçük bir çatağa konumlanmıştır. Tuvalet, çeşme gibi olanakları bulabileceğiniz gölün çevresi tel örgülerle koruma altına alınmıştır.

4- Çambaşı Yaylası / Ordu

Doğanın insana hediye ettiği güzellikler diyarı Çambaşı Yaylası tesislerinde elektrik, su ve tuvalet hizmeti bulunmakta. Ayrıca tesiste közde patates, kuzinede pişen tereyağlı köy ekmeği ve lahana çorbası lezzetlerini deneyebilirsiniz

5- Alaçam / Samsun

İl merkezine 78 km mesafede olan Samsun’un en güzel kamp alanlarından biri olan Alaçam Geyikkoşan mevkiinde yer alıyor. Kamp alanında bulunan çınar ağaçları yaz sıcaklığında size serin bir ortam sunuyor. Ayrıca kampçıların ihtiyacı olan duş, tuvalet, su ve elektrik hizmetlerini de sunuyor.

6- Akliman / Sinop

Ormanla denizin buluştuğu kumsalları kaplayan ince beyaz kumuyla ünlü Akliman doğayla baş başa kalmak için ideal bir mekan. Kumsalda kayık ve deniz bisikleti kiralıp farklı heyecan yaşayabilirsiniz. Alışveriş ihtiyacınızı Sinop- Akliman yolu üzerindeki marketlerden karşılayabilirsiniz.

7- Küre Dağları / Kastamonu

Eşsiz karstik ormanları, bitki türleri ve yaban hayatı ile ekolojik açıdan dünyanın önemli yerlerinden biri olan Küre Dağları, 2000 yılında milli park statüsü kazanmıştır. Ilıca Köyü’nün girişinde yer alan tesiste, toplam 14 bungalov, restoran, dinlenme salonu, duş tuvalet ve elektrik olanakları bulunuyor.

8- Çakraz / Bartın

Dört mevsim doğanın farklı güzelliklerini sergileyen Bartın kamp turizmi için farklı seçenekleri sunuyor. Onlardan bir tanesi hem kamp alanı hem de pansiyon hizmeti veren Çakraz. Koyda konumlanan tesiste tuvalet, sıcak su, otopark, buzdolabı ve internet gibi olanaklar mevcut. Ayrıca çadırınız yoksa tesisten kiralayabilirsiniz.

9- Topuk Göleti / Düzce

Kaynaşlı ilçesinin en gözde yaylası olan Topuk Göleti, konaklama, mesire ve kamp alanları ile oldukça meşhur bir yerdir. Topuk yaylasında bulunan spor kompleksinin ünü ile duyulan alan, farklı branşlardaki birçok spor kulübü kamp için burayı tercih ediyor.

10- Yenice Ormanları / Karabük 

Yenice Ormanları dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan el değmemiş anıtsal ağaçları ve eşsiz ekosistemiyle 1999 yılında Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından korunması gereken 100 sıcak noktadan biri olarak seçilmiştir. Ağaçların gölgelendirdiği kamp alanında tuvalet, çeşme ve piknik masaları bulunmakta.