Kasımda aşkın başka olduğu 10 şehir

Kasımda aşkın başka olduğu 10 şehir

Kasım ayı yaklaşırken dile pelesenk olan şu cümleyi hatırlayalım. “Kasımda aşk başkadır” Bu cümleyi bir yerlerden duymuşsunuzdur. Peki neden aşk kasımda başkadır. Çünkü aşkınızı yaşarken bir yandan doğadaki arınmışlık hissinin tamamen gözler önüne serilmesi, sonbaharın her tonunun sokaklardan taşmış olması, haliyle insana aşkına daha güzel pencereden bakabilmesini sağlıyor. Sonbahar, değişim ve dönüşümünü tamamlarken, insanı birçok aktiviteye davet etmektedir. Bunların başındaysa, aşkınızı canlandıracağınız bir seyahat gelmektedir.  Bu aktivitenin en güzel yanı şüphesiz, sevdiğiniz insanla el ele yeni bir macera yaşıyor olmanız. Başka güzel yanı ise, unutamayacağınız anılar biriktirmek. Sonbaharın her tonunu bizzat izlemek, sevdiğiniz insanla doğanın yaratmış olduğu tabloyu doyasıya seyretmek paha biçilemez güzelliktedir. Bu yüzden Kasım ayı planını yurt dışı olarak belirleyen çiftlerimiz için romantik tatil yerlerini listeledik.

1-Venedik

Hiç şüphe yok ki, Venedik, hepimizin hayalini kurduğu romantizmi gondol macerasında birleştiriyor. Soğuk suları, karmaşık kanallardan şehrin göbeğine süzülen bir gondolun içinde romantizmin doruklarına çıkacaksınız. Bu eşsiz fırsatı bize sunan Venedik, şehri farklı bir perspektiften keşfetmek için eşsiz bir şansı bir araya getirirken, kanallarda su üzerinde yavaşça süzülüp, sevginizi canlandırmak veya zevk almak için seçeceği mükemmel yer.

2-Paris 

Paris'in muhteşem romantik güzelliğini görmek için Montparnasse Kulesi’nden daha iyi bir yer yok. El ele, Avrupa'nın en hızlı asansöründe gezintiye çıkın ve yakında Paris'in en ikonik anıtı Eyfel Kulesi'nin muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Sabahın erken saatlerinde, gündüzlerde, gün batımında veya geceleri, tamamen aydınlandığında, Paris'in taçlarında dünyaca ünlü bu mücevherin mümkün olan en iyi manzarasına sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.  Bundan daha romantik ne olabilir?

3-Floransa

Floransa, güzel olmasının yanı sıra İtalya'daki en romantik şehirlerden biridir. Yüzyıllar süren sanat, ezici güzelliğin manzarası ve mükemmel mutfak geleneği ile sevdiğiniz kişiyle romantik bir kasım ayı anısı geçirmek için mükemmel bir yer haline getirmektedir. Floransa'nın merkezinde, aşkınızı yaşarken, tarihi binaların arasında bu şehre hayran kalacaksınız.

4-Brugge

Kasım ayında bu derin sevgi ve şefkat duygusunu ifade etmek için, sevginizi “Kuzey'in Venedik'i” olarak adlandırılan sevgi kentine taşımaktan daha iyi ne olabilir? Zengin kültürü, enfes çikolataları ve çarpıcı ortaçağ mimarisi, sessiz kasım ayında romantik bir kaçamak için rüya gibi bir yer haline getiriyor. Ünlü kanalları boyunca tekne gezintisine çıkın; eski moda bir at arabası ya da sıcak hava balonundan UNESCO listesindeki harika tarihi merkezini keşfedin; taze gözleme ve çürük çikolata ile kahvaltınızı şımartın ya da sadece yaya caddelerinde el ele yürün.

5-Ronda

Endülüs'ün en güzel yerlerinden biri olan Ronda, romantik bir kasım ayı için mükemmel bir seçimdir. El Tajo kanyonunun kenarında büyüleyici bir ortamla kutsanmış şehir, yakındaki vadilerin muhteşem manzaralarını ve üç doğal parka giriş imkanı sunar. Nefes kesen Endülüs kırlarının üzerinde sıcak hava balonu turu yapın, La Ciudad'da kaybolun, şarap tadımı yapın ve Puente Nuevo manzaralı romantik bir akşam yemeğinin tadını çıkarmadan şehirden ayrılmayın.

6-Annecy

Annecy, Fransa'nın Rhône-Alpes bölgesindeki Venedik benzeri güzel bir şehirdir. Cenevre'nin sadece 35 km güneyinde yer alan bu oda, neredeyse tamamen görkemli karla kaplı Alpler tarafından çevrelenmiştir. Orta çağlara kadar uzanan sevimli pastel renkli binalara, küçük çiçekli köprülerden geçen şirin kanallara ve parıldayan berrak bir göle sahiptir.

Gittiğiniz her yerde romantizm, ikonik Palais de l'Isle'den ilham verici Pont des Amours'a (Aşıklar Köprüsü) yakındaki göl kenarındaki Jardins de l'Europe'a kadar taze dağ havasını dolduruyor. Bu kasaba yürüyüş için yapılmış, bu yüzden rahat ayakkabılar giyin.

7-Lucca

İtalya'nın en iyi Orta Çağ mimarisine sahip olan bu şehir, Rönesans duvarlarına gizlenmiş muhteşem romantik atmosferi ile kasım ayında aşkını canlandırmak isteyenleri bekliyor. Şehrin nefes kesen manzaraları için etkileyici Guinigi Kulesi'ne tırmanabilir, dünyayı inanılmaz güzel Piazza dell 'Anfiteatro'yu çevreleyen açık havada bulunan kafelerden birinde izleyebilir veya küçük tuhaflıklar aramak için dar sokakların labirentini keşfedebilirsiniz.

8-Sibiu 

Sibiu, Transilvanya'nın göbeğinde küçük bir Orta Çağ kasabasıdır. Etkileyici çeşitlilikteki müzeler, heyecan verici mimari yapıları ve rahat kafelerle işaretli güzel meydanları ile, genellikle ülkenin kültürel merkezi ve en romantik yeri olarak görülmesi şaşırtıcı değildir. Gurme restoranlar ve ilginç butiklerle serpiştirilmiş, dar bir labirent sokakları ve gizli geçitlerden oluşan büyüleyici Eski Kent'i keşfetmek için zamanınızı harcayın. Ayrıca, Yukarı Şehir'i Aşağı Şehir ile birleştiren simgesel merdiven geçişini veya fotojenik Yalancılar Köprüsü’nünden kareler almayı unutmayın.

9-Kapadokya

Etkileyici doğal kaya oluşumları, tarihi turistik yerler ve lüks otelleri nedeniyle her geçen gün çiftler için giderek daha çok tercih edilen Kapadokya, doğası, barışı, sakinliği ve romantizmi sayesinde kasım ayında sevginizi tavan yaptıracak anıları bulabilirsiniz!

10-Prag

Güzel manzaralar ve kaliteli restoranlarla dolu olarak Kasım ayını tadını çıkarmak için en iyi yerlerden biri. Şehir, mükemmel romantik bir tatil yaratmaya gelince size sunacak her şeye sahiptir. Mum ışığında düzenlenen kiliselerde düzenlenen müzik resitallerinin tadını çıkarabilirsiniz; ateşte yanan ağız sulandırıcı yiyecekler ve muhteşem kırmızı şaraplar bulunan restoranlarda unutulmaz bir akşam yemeği yaşayabilirsiniz. Şehir yüzyıllar süren cazibe ve romantizmle doludur ve Kasım ayı gibi aşkın doruk noktasında yaşanan ayda özel bir gün için mükemmel romantik anlar sunar.