Yılbaşını kutlamak için gidilecek en güzel 10 şehir

Yılbaşını kutlamak için gidilecek en güzel 10 şehir

Yeni Yıl yaklaşırken gece yarısı geri sayımı bekleniyor. Arkadaşlarla ya da ailenle mükemmel bir gece geçirmek  için planlar yapılıyor. Bütün bunlar yılda bir kez geliyor ve çoğumuz eğlence dolu bir parti ve içki gecesi de planlıyoruz. Saat 31'in gece yarısında saat 12'yi keserken bu sefer nerede olmalısın? Londra? Paris? Veya New York? Sizin için 2020 yeni yılını kutlamak için en iyi şehirleri topladık.

1-Sidney, Avustralya

Nerede: Sidney Limanı, Opera Binası ve Bondi plajı

Burada neler var: Taronga Hayvanat Bahçesi'nde çocuklara hitap eden havai fişek gösterileri, ışık şovları ve çeşitli etkinliklerin gösterdiği mesajlar, hava gösterileri, dünyadaki yeni yılı kutlamak için en iyi yerlerden bir tanesi olabilir.

Kaçırılmaması gereken: Yerli sigara töreni ve yanan tekne geçit töreni

2-Edinburgh, İskoçya

Nerede: Princess Street Bahçeleri

Burada neler var: Sokaklarda çılgın danslar, gece yarısı muhteşem havai fişekler sergileniyor, uluslararası ünlü sanatçıları barındıran müzik konserleri ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yeni yıl kutlaması ayrıca, Forth Nehri'nin dondurarak ürpertici dalışlarına da dahil olmak üzere birkaç maceraperest tecrübeyi içerecektir. 

Kaçırılmaması gereken: Köpek kızağı yarışması ve Loony Dook geçit tören

3-Berlin, Almanya

Nerede: Alexanderplatz, Berlin televizyon kulesi, Spree Nehri

Burada neler var: Bunu şöyle ifade etmemize izin verin - “Brandenburg Kapısı ve Zafer Sütunu arasındaki 1.8 km'lik mesafe, yeni yılı ve partiyi kutlamak için her şeyi yapmaya hazır bir milyon insanla dolup taşıyor”. Avrupa'da yeni yıl geçirmek için en iyi yerlerden biri. Bu katılım katılımıyla, Berlin sokakları 31 Aralık'ta en kalabalık yerlerdir. Açıkçası, havai fişek, müzik, dans, gürültü, yemek, sihir şovları, içki, bira her şey var.

Kaçırılmaması gereken: 3 katlı Berlin Tv Kulesi'ndeki dans partisi

4-Paris, Fransa

Nerede: Eyfel Kulesi, Elysées Bulvarı, Seine Nehri 

Burada neler var: Eyfel Kulesi'ndeki büyülü havai fişek gösterileri, sokak dansı ve isyan eden içkilerin dökülmesiyle, ikonik anıtın yakınındaki şerit ve sokaklar canlandıran asilerle hayat buluyor. Yeni yılda gösterilen muhteşem ışık gösterisini kaçırmayın. Champs Elysees, sabaha kadar partilerin tadını çıkarmak için en iyi yerlerden biridir. Dünyadaki en iyi yılbaşı kutlamalarına tanık olmak için Paris'i listenize ekleyin.

Kaçırılmaması gerekenler: Seine nehrinde nehir gezisi, özel akşam yemeği ve teknede müzikal geceler

5-Londra, İngiltere

Nerede: Thames Nehri'nin kıyıları, Big Ben, Meclis Evleri Karşısı

Burada neler var: Yeni yıl kutlaması 250 bine yakın kalabalığa sahip olacak, Big Ben'in gece yarısı vuruşuna geri sayım yapması bekleniyor. Işık gösterisi ve havai fişeklerin ayrıntılı bir şekilde patlaması, o anı ölümsüzleştirmek için elinizden geleni yapacak bir atmosferin içinde olabilirsiniz. Londra, dünyadaki en iyi parti alanlarından biridir. Bu çılgın zamanı kaçırmayın.

Kaçırılmaması gereken: Kraliçenin atlarının yürüyüş geçidi.

6-Hawaii, Pasifik Amerika Birleşik Devletleri

Nerede: Moana Plajı Parkı, Kakaako Parkı, Waikiki Plajı

Burada ne var: Tüm ada  şenlikli bir görünüm ve muhteşem bir kutlama yapar. Açık hava müzik konserleri, temalı geceler, tekne gezileri ve tabii ki havai fişekler. Hawaii hepsini kendi tarzında yapıyor. Yeni yıla bir tropik ve tropikal bir başlangıç yapmak istiyorsanız, gitmeniz gereken yer Hawaii.

Kaçırılmaması gerekenler: Korsan gemisi macerası ve Kakaako Park'taki Palms Müzik Festivali

7-Hong Kong, Çin

Nerede: Hong Kong Times Meydanı alışveriş merkezi

Burada neler var: Dünyanın en etkileyici silüetini, bu yeni yılı arifesinde, göz kamaştırıcı bir finalle sonuçlanan çarpıcı bir havai fişek gösterisi ile aydınlattığını izleyin. Gökyüzünde süzülen devasa bir piroteknik ejderha! 

Kaçırılmaması gerekenler: Akşam yemeğinin, yerel teknelere, çatı teraslarına ve Tsim Tsa Shui'deki Yıldız Bulvarı'ndaki partiyi.

8-Amsterdam, Hollanda

Nerede: Rembrandtplein, Nieuwmarkt, Museumplein ve Dam Meydanı'ndaki kulüpler

Burada ne var: 2020 yılının en iyi yeni yıl kutlaması için Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam'daki hazırlıksız sokak partilerini kolayca bulabilirsiniz. Ancak, daha organize partiler için, Rembrandtplein, Nieuwmarkt, Museumplein dahil olmak üzere hemen hemen tüm geniş alanlara yönelebilirsiniz.. Şehrin köprülerinden en iyi şekilde izlenebilecek havai fişek gösterileri var.

Kaçırılmaması gerekenler: İçecekler, canlı müzik ve dansa kadar sonsuz kulüpler.

9-Bangkok, Tayland

Nerede: Orta Dünya Meydanı

Burada neler var: Yerli halkla ve birlikte yaşayan bu kalabalık metropolde en sıcak ve en cazip yeni yıl kutlamaları için bir araya gelin. Gecenin merkezinde, insanların yüzbinlerce geldiği orta dünya meydanında büyük bir buluşma sizi bekliyor. Gece yarısı, bir dizi havai fişek nehir kenarını aydınlatır, ardından şehrin sokaklarını kaplayan birçok gece kulübünde ve barda devam edebilirsiniz.

Kaçırılmaması gereken: Dünyanın dört bir yanından gelen kutlamaları gösteren muhteşem bir ışık gösterisi, canlı konser ve video ekranlarını içeren eğlenceler.

10- Madrid, İspanya

Nerede: Madrid'de Puerto del Sol 

Burada ne var: İspanya'nın başkenti Madrid, hiç uyumayan ama bütün gece parti veren şehir. Yeni yılın geldiğini ilan eden ve geceleri 12'ye çıkan “On iki üzüm” yeme geleneklerinin İspanyol ve Latin Amerika yeni yılı geleneklerinin bir parçası olarak yeni yılın tadını çıkarın. 

Kaçırılmaması gereken: 12 üzüm yeme geleneği